מערכת בקרת צריכת חשמל בבתי ספר – פרויקט בנתניה

על-ידי


אוקטובר 2, 2014 6:52 am


במסגרת פרויקט משותף לעיריית נתניה ולרשת הירוקה התקנו 12 מכשירי בקרת צריכת חשמל ב 5 בתי ספר בנתניה.
בתי הספר שונים באיפיון ובגודל, וכמובן גם המבנים עצמם שונים, ולכן מעניין לא רק לנטר כל מבנה בפני עצמו אלא גם לראות את מבט העל.
המכשירים נמצאים עדיין בהליכי חיבור לאינטרנט דרך רשת בית הספר (לא משימה קלה כלל ועיקר), אך חלקם כבר מספקים נתונים מעניינים.
המכשירים אוגרים את נתוני הצריכה ונתונים אלו ישמשו גם את התלמידים ורק שוו בדמיונכם שבמקום לפתור חידות במתמטיקה כמו "רכבת נוסעת מתל אביב לירושלים במהירות 80 קמ"ש ומירושלים יוצא רוכב אופניים לתל אביב….." התלמידים יוכלו לבצע תרגילים של חישובי ממוצעים של צריכת חשמל במבנים ולפתור חידות של "בכיתה ז1 המזגן צורך……".
על כך נרחיב בהמשך אך לעצם הניטור. כך נראה הפורטל לכניסה לבתי הספר

 
וכך נראית מערכת (בבנייה) של כל בית ספר
המערכת מראה צריכה בזמן אמת ומשתנה תוך שניות עם הדלקה של מכשיר הצורך חשמל בצורה משמעותית כמו מזגן, והיא מנטרת את ארון החשמל ולא כיתות פרטניות.
 
 
את הבעיות הראשונות בביזבוז החשמל רואים בדרך כלל בשעות שאינן שעות הלימוד, כמו בערבים וסופי שבוע. החסכון האפשרי הוא משמעותי ביותר לקופת בית הספר.
 
ראו לדגמה את בית הספר הזה ואת צריכת החשמל באחד המבנים על ציר הזמן (שלש הסקאלות הן שלש פאזות בארון החשמל)
 
 
וראו לעומת זאת את "סגירת יום הלימודים" בבית הספר האחר
אך מנסיוננו, האתגר האמיתי אינו היכולת הטכנית של המכשירים או של מי שמפענח את הממצאים, אלא ההצלחה להטמיע תהליכים בבית הספר ולגרום לשינוי אמיתי, ולכך נחוצה שותפות עם הנהלת בית הספר, מחוייבות והרבה סיפורי הצלחה.

from Blogger http://ift.tt/1nOBDoq
via IFTTT

תגובות סגורות