קצת על אוטומציה

על-ידי


דצמבר 21, 2013 11:14 am


הפיתוחים בשנים האחרונות בפלטפורמות המובייל ובאתרים מאפשרים לנו לבצע פעולות רבות בצורה אוטומטית ולא רבים מודעים לאפשרויות העומדות לרשותם, ולכן נפרט שתיים.ראשית הטלפון החכם (וזה לא כולל אייפון, הכוונה לאנדרויד).
בטלפון היום יש לנו כמה חיישנים לדוגמה חיישן אור שיכול לתת לנו מידע על רמת האור. החיישן משמש את הטלפון לשנות את עוצמת תאורת הרקע בהתאם לנתוני התאורה בזמן נתון, וזאת כדי לחסוך בסוללה.
אך ביכולתנו לעשות הרבה יותר עם החיישן הזה כדוגמה לאוטומציה. התקינו תוכנה שנקראת AUTOMAGIC
ניתן באמצעות התוכנה הזו להתייחס לקריאת רמת האור של החיישן ובהתאם להורות לטלפון לעשות פעולות שנרצה.
לא בטוח שזה מה שצריך אך לצורך ההמחשה ניתן לקבוע שבשעה שרמת התאורה עולה מעל ערך מסויים הטלפון משנה את הצלצול מרוטט לצלילים, ולהיפך.
באותה מידה ניתן לשלוח את רמת הקריאה של החיישן במייל או להוסיף למסמך בגוגל דרייב. ישנם חיישנים נוספים בטלפון בהם ניתן להשתמש. יש לדוגמה משהו נוכחות (PROXEMITY) וגם כמובן מיקרופון וגם בהם ניתן לעשות שימוש בתסריטים שונים.

דוגמה שניה היא אוטומציה של האינטרנט וכאן נביא לדוגמה אתר הנקרא IFTTT. באמצעות אתר זה ניתן לקבוע תסריטים שונים ומעניינים כמו לדוגמה לקבל מייל או הודעה לטלפון כשרמת הקרינה מהשמש עולה מעל ערך מסויים.

וכעת אפשר להתחיל לתת לדמיון להתפרע. באתר זה הפוסטים לעדכונים מוזנים לבלוג של גוגל ומשם IFTTT מעבירה אותם לאתר עצמו.
וכל נושא האוטומציה הולך להיות מיושם על ידינו בקרוב בפלטפורמה מבוססת ארדוינו בבית. שוו בנפשכם שתוכלו להדליק מזגן לפי הטמפ' הצפויה, או תאורה לפי רמת התאורה מחוץ לבית. מדליק? רוצים פרטים?

 

from Blogger http://yozma-israel.blogspot.com/2013/12/blog-post_9519.html
via IFTTT

תגובות סגורות